Достапни линкови

logo-print

Властите во Молдавија со предупредување до демонстрантите


Молдавскиот премиер Зинаида Гречеани во синоќешното телевизиско обраќање изјави дека властите се подготвени да употребат оружје доколку протестите повторно станат насилни. Таа ова го порача неколку дена по насилните протести во Кишињев против победата на Комунистичката партија на парламентарните избори. Молдавија и Русија ја обвинија Романија за организирање на протестите.
XS
SM
MD
LG