Достапни линкови

logo-print

Црвенковски на последна средба со раководството на АРМ


Армијата на Република Македонија во наредниот период мора да продолжи со своето модернизирање во согласност со највисоките меѓународни стандарди, порача македонскиот претседател и врховен командант на Армијата Бранко Црвенковски на денешниот работен состанок со министерот за одбрана Зоран Коњановски и раководството на АРМ по повод неговото заминување од претседателската функција. Црвенковски додаде дека за Македонија не постои друга алтернатива освен целосна и брза интеграција во евроатлантските структури.
XS
SM
MD
LG