Достапни линкови

logo-print

Британските војници се повлекуваат од Ирак


Британските воени сили ќе се повлекуваат од Ирак, ставајќи им крај на воените операции кои почнаа пред шест години, по иницијативата на Соединетите држави за борба против режимот на Садам Хусеин. Британската база денеска ќе го симне знамето на полoвина јарбол и ќе ја предаде контролата врз објектот на силите на САД.
XS
SM
MD
LG