Достапни линкови

logo-print

Во Авганистан убиени дванаесет талибанци


Сојузничките сили во Авганистан во синоќешната акција во провинцијата Хелманд убиле најмалку дванаесет талибанци. Авганистанската провинција Хелманд се смета за центар на талибанските милитанти.
XS
SM
MD
LG