Достапни линкови

logo-print

Папата Бенедикт на турнеја по Африка


Папата Бенедикт Шеснаесетти ја започна првата негова посета на Африка како поглавар на Римокатоличката црква. За време на еднонеделната турнеја тој ќе ги посети Камерун и Ангола, а ќе одржи и две миси на отворено во промоција на помирувањето меѓу народите на Африка.


XS
SM
MD
LG