Достапни линкови

logo-print

Убиени милитанти на Исламки Џихад


Исламски Џихад соопшти дека двајца нивни милитанти се убиени во израелските воздушни напади во Газа. Израелската армија не го коменираше нападот во близина на границата меѓу Израел и Газа. Милитантите повремено превземаат спорадични напади кои се следени со израелски воздушен одговор.
XS
SM
MD
LG