Достапни линкови

logo-print

Изборите во Авганистан во редиовниот термин на 20 август


Изборната комисија на Авганистан денеска соопшти дека претседателските избори во земјата не може да бидата одржани во идниот месец како што побара шефот на државата Хамид Карзаи, туку дека ке бидат во редовниот рок 20 ти август. Претседателот Карзаи изјави дека ја подржува одлуката за датата на изборите но оти нема да прифати транзициска влада пред изборите.
XS
SM
MD
LG