Достапни линкови

logo-print

Северна Ирска: Денеска парламентарни избори


Во Северна Ирска денеска се одржуваат парламентарни избори. Изборите ги обезбедуваат силни полицски трупи поради стрхувањето од можни терористички напади од страна на оние што не го поддржуваат мировниот процес во Северна Ирска.
XS
SM
MD
LG