Достапни линкови

Петковски - Нема одговорност за повредените или загинатите работници

Доколку работниците работат во екстреми работни услови нема да бидат продуктивни и ќе имаат поголема шанса да не работат квалитетно и да отсуствуваат од работа. На тој начин ќе се пробијат роковите и ќе се изгубат пари, вели Милан Петковски од Здружението за заштита при работа.


Петковски - Нема одговорност за повредените или загинатите работници
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:00 0:00
Директен линк
XS
SM
MD
LG