Достапни линкови

Skopje Wild Boars ја пишува рагби историјата


Skopje Wild Boars ја пишува рагби историјата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Капитенот на рагби клубот „Skopje Wild Boars“, 27 годишниот Димитар Нарашанов сподели дека, по неколку неуспешни обиди за основање на рагби клуб, пресреќен е што лани се појавиле повеќе заинтересирани играчи. Нивните натпревари се како пикник, а во рагбито како спорт, вели Нарашанов, голема улога игра почитувањето. Што има тој да порача?

XS
SM
MD
LG