Достапни линкови

Прослави во Ереван по оставката на Саркисијан


Прослави во Ереван по оставката на Саркисијан
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:20 0:00

Ерменците излегоа да слават на улиците на Ереван откако ја слушнаа веста за оставката на премиерот Серж Саскисијан. Оставката е објавена на наговата веб страница по 11 дневните протести

XS
SM
MD
LG