Достапни линкови

Русија нема да поддржи нова резолуција во ОН со санкции за Либија


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека Русија нема да подржи нови санкции на Советот за безбедност на Обединетите Нации против Либија, доколку се однесуваат на натамошна странска интервенција. Лавров додаде дека засега не се разгледува можноста од нова резолуција за Либија.
XS
SM
MD
LG