Достапни линкови

Џими Картер во посета на Пјонг Јанг


Поранешниот американски претседател Џими Картер пристигна во главниот град на Северна Кореја, Пјонг Јанг во обид да се смират тензиите на Корејскиот полуостров. Предвидено е делегацијата да се состане со северно-корејскиот лидер Ким Џонг Ил и со неговиот син.
XS
SM
MD
LG