Достапни линкови

Бомби во Карачи, 4-ца загинати, 50 повредениВо два бомбашки напади врз автобуси во пакистанскиот град Карачи, најмалку 4 лица загинале, а над 50 биле повредени. Засега никој не ја превзел одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG