Достапни линкови

Претседателите на Турција, Србија и БиХ на трилатерална средба


Делегација на Турција, Србија и БиХ
Српскиот претседател Борис Тадиќ, неговиот турски колега Абудлах Ѓул и политичките претставници на сите три конститутивни народи на Босна и Херцеговина денеска ќе оддржат трилатерална средба во Војводина. Првата трилатерална средба се оддржа на 24 април минатата година во Истамбул каде што претседателите потпишаа декларација и се договорија во наредните две годни да одржат вакви средби во трите земји.
XS
SM
MD
LG