Достапни линкови

Временска прогноза - променливо облачно


Денеска не очекува променливо облачно време . Дожд може да се очекува во јужните делови на земјава. Утринската температура ќе изнесува од два до седум степени, а највисоката дневна ќе достигне од 15 до 20 степени.Во скопското подрачје ќе преовладува променливо облачно време, со подолги сончеви периоди и со послаби услови за краткотраен дожд. Утринската температура ќе се спушти до околу шестиот степен, а дневната ќе се искачи до 18-тиот степен.
XS
SM
MD
LG