Достапни линкови

Натпревар во кршење со велигденски јајца во Скопје


Илустрација
На градскиот плоштад во Скопје денеска се одржа првиот натпревар во кршење со велигденски јајца, на кој судија беше актерот Сашко Коцев. Првите шеесет и четири минувачи кои се пријавија за учество на натпреварот добија по едно велигденско јајце и со тоа добија можност да влезат во рингот и да се борат за победа во шест рунди. На натпреварот беа поделени златен, сребрен и бронзен медал.
XS
SM
MD
LG