Достапни линкови

Уапсениот напаѓач во италијански авион страдал од депресија


Човекот кој со нож и се заканувал на стјуардеса, во обид да ги натера пилотите на авион да го сменат курсот кон Триполи, страдал од депресија и нема врски со терористички организации, сооштија денеска од италијанската полиција. Полицијата го испрашувала Валери Томашев пет часа, по инцидентот кој се случи во неделата на лет од Париз кон Рим. Уапсениот, татко на две деца, на 48 годишна возраст живее во Париз и никогаш претходно не бил во Италија.
XS
SM
MD
LG