Достапни линкови

Сириските сили ги нападнаа Доума и Дера...


Сириските безбедносни сили ја нападнаа Дера.
Според активисти за човекови права и жителите, стотици војници и воени возила влегле во овој јужен град каде што пред 5 недели започнаа протестите против Претседателот Башар ал Асад.
Сириските сили го нападнале и предградието на Дамаск, Доума.
Напад е извршен и врз пристанишниот град Џабла каде имало 13 убиени цивили што засега не може да се потврди.
XS
SM
MD
LG