Достапни линкови

НАТО изврши воздушен напад врз седиште на Гадафи во Триполи


Bab Al-Aziziyah, 21Mar2011
Во воздушен напад на НАТО во текот на ноќта е уништена зграда во седиштето на Моамер Гадафи во Триполи. Портпарол на владата на Гадафи соопшти дека 45 лица биле ранети а има и исчезнати лица.
Тоа засега не може, да се потврди. Тој ова го нарече напад врз Гадафи. Овој штаб беше цел на напади и порано.
НАТО во изминативе денови, според аналитичарите,ги засилил нападите врз цели во Либија.
XS
SM
MD
LG