Достапни линкови

Сириските владини трупи влегоа во Дера


Анто владини демонстрации во Дера
Сириските безбедносни сили ноќеска влегоа во Дера од каде што, според Ал Џезаира, која се повикува на изјава на очевидец, имало пукотници. Засега нема други детали за ситуацијата во Дера каде што пред 5 недели започнаа протестите против Претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG