Достапни линкови

Експлозија на бомба во близина на црква во Ирак


Четворица се повредени во експлозија на бомба поставена покрај пат во близина на црква во Ирак. Бомбата експлодирала во близина на христијанска црква во центарот на Багдад, соопштија ирачките власти. Двајца случајни минувачи и двакца полицајци се ранети во инцидентот, потврдија болнички извори.
XS
SM
MD
LG