Достапни линкови

Папата повика на солидарност


Папата Бенедикт Шеснаесетти денеска испрати апел за солидарност за бегалците, посебно за луѓето кои се погодени од немирите на африканскиот континент. Првиот човек на Католичката црква го испрати апелот при неговото традиционално обраќање “Urbi et Orbi” кое го одржа во Рим пред илјадници христијански верници по повод верскиот празник Велигден.
XS
SM
MD
LG