Достапни линкови

Времето денеска сончево


Времето ќе биде сончево со мала доумерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за локален краткотраен дожд. Температурата ќе се движи од 17 до 24 степени. Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со тепмература до 23 степени.
XS
SM
MD
LG