Достапни линкови

Можни нови протести во Сирија


Жителите на Сирија се подготвуваат за нови насилства додека про – демократските демонстранти организираат погребални церемонии за загинатите на неколку места во земјата. „Погребите ќе се претворат во насилни протести, како што беше случај во минатото“ изјави еден од демонстрантите. Како што јавуваат медиумите, сиријските безбедносни сили вчера убиле 90 лица во до сега најкрвавите протести против владеењето на претседателот Башар Ал Асад.
XS
SM
MD
LG