Достапни линкови

Уште 15 дена притвор за Хосни Мубарак


Хосни Мубарак
Официјалната египетска новинска агенција МЕНА денеска објави дека државниот обвинител му го продолжил притворот на отстранетиот претседател Хосни Мубарак за дополнителни 15 дена. Мубарак кој беше соборен од власт во февруари се наоѓа во притвор во една болница во Шарм ел Шеик на Црвено море.
XS
SM
MD
LG