Достапни линкови

Отказ за шефот на обезбедувањето на де Марнак


Еулекс на Косово потврди дека шефот на обезбедувањето на првиот човек на мисијата Гзавиер де Марнак добил отказ. Одлуката уследила по скандалот со тоа што шефот на обезбедувањето навредувал припадници на локалниот персонал врз национална и верска основа.
XS
SM
MD
LG