Достапни линкови

Во Јемен, анти и провладини демонстрации


Противници и приврзаници на претседателот на Јемен Али Абдула Салех протестираат денеска по редовната петочна молитва. Во земјата од јануари се одржуваат протести против 32 годишното владеење на претседателот Салех. Во нив досега загинале над 130 луѓе.
XS
SM
MD
LG