Достапни линкови

Мек Кејн допатува во БенгазиАмериканскиот сенатор Џон Мек Кејн престојува во Бенгази, главното упориште на либијските бунтовници кои се борат против режимот на Моамер Гадафи. Мек Кејн оценил дека бунтовниците се херои и ги повика Соединетите Држави повторно да се вклучат во ботката против силите лојални на Гадафи.
XS
SM
MD
LG