Достапни линкови

Борби со милитантите во Пакистан, во близина на границата со Авганистан


Американско безпилотно летало бомбардирало објект во пакистанскиот регион Северен Вазиристан, во близина на границата со Авганистан, при што загинале најмалку 22 лица. Според пакистанските безбедносни служби, во објектот биле сместени милитанти, но при нападот имало и цивилни жртви. Во одвоен инцидент, 14 пакистански воници биле убиени во напад на милитанти врз еден контролен пункт во близина на границата со Авганистан.
XS
SM
MD
LG