Достапни линкови

Руските сили убиле еден од лидерите на бунтовниците во северен Кавказ


Моганед
Руските безбедносни сили соопштија дека го убиле саудијскиот милитант и лидер на Ал Каеда во Северен Кавказ, познат под името Моганед. Во судирите во дистрихтот Шали во Чеченија, биле убиени уште двајца милитанти. По чеченскиот лидер Дуку Умаров, Моганед бил една од водечките фигури меѓу бунтовниците во регионот.
XS
SM
MD
LG