Достапни линкови

Сенаторот Џон Мек Кејн на средба со либијските бунтовници во Бенгази


Американскиот сенатор Џон Мек Кејн, денеска ќе го посети градот Бенгази, кој е упориште на либијските бунтовници кои се борат против режимот на Моамер Гадафи. Мек Кејн е еден од најсилните подржувачи на американската воена интервенција во Либија.
XS
SM
MD
LG