Достапни линкови

Престрелка на границата меѓу Тајланд и Камбоџа


Еден тајландски војник бил убиен, а 5-мина повредени во денешната престрелка меѓу силите на Тајланд и на Камбоџа на меѓусебната граница. Двете страни меѓусебно се обинуваат за инцидентот.
XS
SM
MD
LG