Достапни линкови

Христијаните го прославуваат Велики Петок


Папата Бенедикт 16 ти денеска ќе пристигне во Колосеумот во Рим од каде ќе почне да ја предводи процесијата Патот на Крстот, во очи на Велигден. Христијаните ширум светот го прославуваат Велики петок.
XS
SM
MD
LG