Достапни линкови

Во експлозија во Карачи петнаесет загинати


Pakistan -- Rangers disperse angry protesters who set ablaze tires after a rocket hit a wall of a religious school in Karachi , 23Mar2011
Официјални лица соопштија дека најмалку 15 лица загинале во експлозија во пакистанскиот град Карачи.Во експлозијата биле повредени 30 лица Мотивот за нападот во Карачи не е познат. Полицијата сооппшти дека истражува дали во прашање е акт на тероризам или интерна пресметка Бомбата експлодирала во клуб за играње карти.
XS
SM
MD
LG