Достапни линкови

Пакистански милитанти убиени во воздушен напад


Пакистански официјални претставници соопштија дека најмалку шест милитанти биле убиени во ракетен напад од американско летало во регионот Вазиристан во близина на границата со Авганистан Овој регион е познат по присуство на припадници на Ал Каеда и на талибански милитанти. САД извршуваат воздушни напади во овој регион во последните неколку години
XS
SM
MD
LG