Достапни линкови

Дваесет и петмина Ирачани загинале во сообраќајка во Сирија


Сиријската државна новинска агенција јави дека 25 ирачки државјани загинале во сообраќајна несреќа во Сирија. Автобусот се судрил со два камиони, по што паднал во провалија во близина на градот Хомс, јави САНА. Дваесетмина биле повредени во несреќата од кои шесторица се во критична состојба.
XS
SM
MD
LG