Достапни линкови

Во Авганистан, убиени тројца полицајци


Во денешната експлозија на бомба во источниот дел на Авганистан загинале тројца полицајци, додека шестмина други биле ранети. Одговорноста за нападот што се случи во Џалалабад, главниот град на провинцијата Нангархар, ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG