Достапни линкови

Обраќање на Лукашенко во парламентот на Белорусија


Белорускиот претседател Александар Лукашенко
Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска ќе има годишно обраќање во парламентот. До ова доаѓа на помалку од две недели од бомбашкиот напад во метрото во Минск во кој загинаа 13 луѓе, како и во време на влошената економска состојба во земјата. И за нападот и за економските проблеми Лукашенко ги обвинува, како што изјави, силите кои се обидуваат да ја дестабилизираат Белорусија.
XS
SM
MD
LG