Достапни линкови

Уапсен поранешен припадник на ОВК во Швајцарија


Швајцарското министертво за правда соопшти дека во земјата е уапсен поранешен припадник на ОВК обвинет за воени злострства по српска потерница. Потпаролот на министертвото Фолко Гали изјави дека властите денеска ќе го разгледуваат српскотото барање за екстрадиција. Уапсениот е обвинет за воени злосторства врз српски цивили во 1999 година во Гњилани, близу Приштина.
XS
SM
MD
LG