Достапни линкови

Обама во живо на Фејбук одговара на прашања


Барак Обама и Марк Цукенберг
Американскиот претседател Барак Обама го посети седиштетото на Фејсбук во Силиконската Долина во Северна Калифорнија, каде што зборуваше за подобрување на економијата. Обама на настанот одговараше на прашања на корисниците на фејсбук . Во своето обраќање тој им ги објасни неговите планови за намалување на буџетскиот дефицит за 1,4 милијарди долари преку намалување на расходите и повисоки даноци за богатите луѓе. Преставници на Демократската партија на Обама истакнаа дека социјалните мрежи ќе одиграат голема улога во тоа дали тој ќе биде реизбран во 2012 година. На настанот Обама се појави заедно со основачот на Фејсбук Марк Цукенберг .
XS
SM
MD
LG