Достапни линкови

Нафтата ја надмина цената од 111 долари за барел


Цената на нафтата вчера во Њујорк ја надмина цената од 111 долари за барел со што ослабе и вредноста на доларот. Високата цена на нафтата се должи на намаленото производство на нафта во САД, јавуваат новинските агенции. Од почетокот на годинава цената на нафтата порасна за 20 насто по немирите во арапскиот свет. На Лондонската берза ценатата на нафтата е 123 долари за барел односно, поскапа е за 2,52 долари.
XS
SM
MD
LG