Достапни линкови

Шекеринска кандидат на СДСМ за иден премиер


Лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски денеска соопшти дека доколку победат на наредните парламентарни избори, премиер ќе биде Радмила Шекеринска. Црвенковски му упати порака на актуелниот премиер Никола Груевски дека нема да биде дел од новата власт и оти нема потреба да ја спасува Македонија од него. Премиерот Груевски оцени дека Шекеринска е марионета на Црвенковски и оти таа во изминатите 19 години ја следела политиката на лидерот на СДСМ
XS
SM
MD
LG