Достапни линкови

Адмирал Мајк Мулен во посета на Пакистан


Адмирал Мајк Мулен, начелник на американскиот генералштаб, денеска и утре е во посета на Пакистан. Пакистан е еден од клучните партнери на Соединетите Држави во војната против бунтовиците во Авганистан и добива милиради долари американска помош. Но, Пакистан е незадоволен од американските напади врз милитанти на негова територија.
XS
SM
MD
LG