Достапни линкови

Нови протести во Сирија


Анти-владини протести денеска повторно имало во сиријскиот град Баниас и покрај тоа што владата го донесе законот со кој се укинува 48-годишната вонредна состојба. Демонстрантите бараат и оставка од претседателот Башар Ал Асад. Според активисти за човекови права, досега во протестите во Сирија загинале над 200 луѓе.
XS
SM
MD
LG