Достапни линкови

Пад на извозот во Јапонија за 2,2 насто


Јапонија соопшти дека има значителен пад на извозот поради катастрофалниот земјотрес и цунамито кои оштетија многу фабрики и инфраструктурата. Министерството за финансии соопшти дека извозот во март паднал за 2,2 насто, главно поради оштетувањата во фабриките за автомобили Тојота, Хонда и Нисан.
XS
SM
MD
LG