Достапни линкови

Саркози ќе се сретне со лидерот на либиските бунтовници


Мустафа Абдел Џалил
Францускиот претседател Никола Саркози денеска во Париз ќе се сретне со претседателот на Либискиот национален совет за транзиција Мустафа Абдел Џалил, со кого ќе разговара за процесот на демократска транзиција во Либија. Вчера лидерот на либиските бунтовници Абдел Џалил престојуваше во Рим, каде што изјави дека полковникот Моамер Гадафи само со сила ќе ја напушти Либија.
XS
SM
MD
LG