Достапни линкови

Времето денеска сончево и потопло


Времето во Македонија ќе биде претежно сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Утринската температура се движи од нула до шест, а дневната ќе биде од 15 до 22 степена.
Во Скопје и околината времето ќе биде сончево со умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура се спушти до шест, а дневната ќе достигне до 21 степен.
XS
SM
MD
LG