Достапни линкови

Еден убиен во немирите во Сирија, тврдат очевидци


од вчерашните протести во Хомс
Очевидци тврдат дека еден е убиен во протестите кои избија во сиријскиот град Хомс денеска, преку кои се бара оставка на претседателот Башар Ал Асад. Активисти за човекови права тврдат дека полицијата отворила оган кон демонстрантите кои се собрале на централниот плоштад во градот. Според проценките на хуманитарните организации, до сега 200 лица загинале во немирите во Сирија, кои почнаа да избиваат пред еден месец.
XS
SM
MD
LG