Достапни линкови

Апсења во Авганистан поради рециклирање на Куранот во тоалетна хартија


Последните големи протести во Авганистан избија по палењето на Куранот во црква во САД
Канцеларијата на авганистанскиот јавен обвинител соопшти дека три лица биле уапсени бидејки рециклирале копии од Куранот за производство на тоалетна хартија. Околу 1.000 демонстранти фрлаа камења кон фабриката за хартија, лоцирана во предградието на Кабул. Копии од светото писмо биле пронајдени во објектот, потврдија од полицијата. Директорот на фабриката е меѓу тројцата уапсени.
XS
SM
MD
LG